Haber

Bekir Bozdağ, Gaziantep’te incelemelerde bulundu

6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin verdiği hasar onarılıyor.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçelerini de ziyaret etti.

Nurdağı ilçesindeki kriz ve uyum merkezinde yürütülen çalışmalar ve ilçedeki adalet sisteminin işleyişi hakkında bilgi alan Bozdağ, ardından depremzedelerin kaldığı çadırlarda incelemelerde bulundu.

Bakan Bozdağ, Nurdağı’nın ardından İslahiye ilçesine geçti.

İslahiye Kriz ve Koordinasyon Merkezi’nde görüşme gerçekleştiren Bakan Bozdağ, ilçede yürütülen çalışmalar ve adalet sisteminin işleyişi hakkında detaylı bilgi aldı.

“Adalet hizmetlerinin sunumunda herhangi bir sıkıntı ve sıkıntı yok”

Bakan Bozdağ, çıkış yolunda yaptığı açıklamada, İslahiye ilçesinde adliye hizmetlerinin işleyişinde bir sorun olmadığını belirtti. “Deprem felaketinin ardından enkazın kaldırılması ve halkımızın enkaz altından kurtarılması için hummalı bir çalışma yürütüldü ve bu süreç tamamlandı. Enkaz sonrası çalışmalar şu anda devam ediyor. Bursa Valiliğimizin uyumunda İslahiye’de başarılı bir uyum çalışması yürütüldüğünü yerinde gördüm. Buradaki çalışmaların teşkilat, düzen, vatandaşlarımızın beklenti ve istekleri dikkate alınarak yürütüldüğünü, barınma ve diğer konuların çözüme kavuşturulduğunu gördük. Bu nedenle ahengi sağlayan değerli valimize, Gaziantep valimize ve bu birimde görev yapan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de İslahiye’de vatandaşlarımızın beklentilerine cevap verecek adımlar atılacak. Cumhurbaşkanımızın da açıkladığı gibi bir yıl içinde İslahiye’de konutlar yapılacak ve vatandaşlarımıza daha saygın konutlar sağlanacak. Burada yapılacak çalışmalarla yeni bir İslahiye, yeni bir umut, yeni bir dönem inşallah başlayacak. Bunun zaman ve sabır gerektirdiği açıktır. İnanıyorum ki İslahiyeli kardeşlerim ve hükümetim bu zamanı hükümetimize verecektir. Tekrar en iyi dileklerimle. İslahiye’de adalet hizmetlerinin sunumunda rastgele bir sorun ve sorun yoktur. Afet anından itibaren adliye hizmetleri eksiksiz bir şekilde yürütülmüştür. Bundan sonra da yerine getirilmeye devam edecek.”dedi.

Bozdağ, bölgedeki adliyeler hakkında da detaylı bilgi aldı.

kemerhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu